Targi Edukacyjne logo16 i 17 lutego odbyła się kolejna edycja Targów Edukacyjnych w Lubinie, które są organizowane z myślą o przyszłych studentach. W tegorocznej edycji udział wzięła rekordowa liczba uczestników. Ponad trzynaście tysięcy osób odwiedziło stoiska szkół średnich, zawodowych, a także uczelni. Dwa dni Targów upłynęły w doskonałej atmosferze, pełnej zabawy, rozmaitych atrakcji, a przede wszystkim wskazówek dotyczących dalszej ścieżki kształcenia.


W Targach Edukacyjnych wzięło udział ponad 100 Wystawców. Zaprezentowały się uczelnie z Lublina, ale nie zabrakło także szkół z Wrocławia, Krakowa czy Warszawy. W tym roku do grona Wystawców dołączyły szkoły zawodowe powiatu lubelskiego. Zwiedzający mieli okazję porównać oferty i poznać wymagania w różnych szkołach.

- Przyjechałam specjalnie na Targi, żeby sprawdzić, co proponują szkoły z Lublina- mówi Patrycja, uczennica podlubelskiego gimnazjum – cieszę się, że mogę porozmawiać z uczniami - to od nich najlepiej dowiem się, jak jest w danej szkole – dodaje.
W Konkursie Forma Promocji Targowej Targów Edukacyjnych Komisja Konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: szkoły średnie i szkoły wyższe. Nagrodę otrzymała Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Zespół Szkół Energetycznych im. Prof. K. Drewnowskiego w Lublinie. Wyróżnienie – Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. J. Kilińskiego w Lublinie.

- Cieszę się, że mogliśmy towarzyszyć młodzieży w tak ważnym wyborze w życiu – mówi Ewa Kołodyńska-Cioczek, kierownik projektu - Stworzyliśmy odpowiednie warunki do rozmów i spotkań, które na pewno pomogą w podjęciu trudnych decyzji - dodaje.
Targi Edukacyjne Lublin1Jakie atrakcje czekały na odwiedzających? W trakcie Targów odbyły się warsztaty prowadzone przez Dariusza Kulmę, z których mogli skorzystać uczniowie szkół średnich, a już w szczególności tegoroczni maturzyści. Matura z matematyki bez stresu? Jak się uczyć do matury z matematyki? Jak powtarzać, by powtarzać skutecznie? Co pomaga, a co przeszkadza w nauce? Na pytania maturzystów odpowiadał Pan Dariusz Kulma, nauczyciel matematyki, pasjonat nauczania. Na swoich stanowiskach w Strefie Zawodów stawili się m.in.:
  • przyszli kucharze,
  • elektrycy,
  • fryzjerzy,
  • mechanicy,
  • optycy.

Uczniowie pokazali umiejętności nabywane na różnych kierunkach. Pełna lista zawodów jest dostępna tutaj. Strefa powstała z inicjatywy Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin już po raz drugi. Akrobacje, taniec, śpiew, a nawet musztra - na scenie Targów Edukacyjnych wrzało. Pełne pasji, bardzo ekspresyjne i energetyczne pokazy uczniów towarzyszyły targom przez dwa dni. Przed publicznością wystąpił także Daniel Koszyk, półfinalista XI edycji programu Must Be The Music.
Targi Edukacyjne Lublin2


Więcej informacji znajdziesz tutaj.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->