Energetyka to dziedzina wiedzy związana z pozyskiwaniem, przetwarzaniem i transmisją różnych rodzajów energii. Warto zauważyć, że na terenie tej dyscypliny dokonuje się dziś najbardziej znaczących odkryć. Bez wynalazków w dziedzinie energetyki nie możliwe byłoby stworzenie elektrycznych i hybrydowych samochodów. Elektrownie atomowe, pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, opracowywanie nowych sposobów jej magazynowania oraz poszukiwanie alternatyw dla pozyskiwania energii ze spalania kopalin to dzisiejsze główne obszary zastosowań wiedzy o energetyce.


Jak przygotować się do studiów na kierunku Energetyka?

Przede wszystkim, należy zrobić wszystko, by pozytywnie przejść procedurę rekrutacyjną. Nie osiągniesz tego bez wysokich wyników matury, dlatego musisz dołożyć wszelkich starań, żeby zyskać jak najlepsze oceny z przedmiotów, które bierze pod uwagę komisja kwalifikacyjna na uczelni, którą wybrałeś. Nawet jeżeli ocena z języka obcego nie jest brana pod uwagę, warto popracować nad umiejętnościami lingwistycznymi, ponieważ językiem uniwersalnym dla technicznych dziedzin wiedzy jest angielski.

Jak przebiegają studia na kierunku Energetyka?

Studia to wykłady, ćwiczenia i laboratoria. Każdy typ zajęć służy ukształtowaniu różnych zakresów wiedzy i umiejętności. Do specyfiki tych studiów należy wykonywanie znacznej ilości projektów, które podlegają drobiazgowej i skrupulatnej ocenie. Zaliczenie przedmiotów, które wiążą się z aktywnością studenta to konieczność nanoszenia niezliczonej ilości poprawek i uwzględniania uwag opiekuna naukowego.

Czy po ukończeniu studiów w zakresie energetyki znajdę pracę?

Sukces w poszukiwaniu pracy ma wiele elementów. Oprócz ukończonych studiów jest jeszcze wiele czynników, które wpływają na powodzenie na rynku pracy. Istotna jest znajomość języków obcych, praktyki zawodowe, otwartość umysłu, gotowość na zmiany oraz przedsiębiorczość.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->