Wyższa Szkoła Społeczno- Przyrodnicza im. Wincentego Pola w LublinieW ostatnich latach kosmetyka i kosmetologia rozwijają się w tempie dynamicznym. Nieustannie pojawiają się nowe urządzenia kosmetyczne, innowacyjne zabiegi a także nowoczesne surowce i preparaty kosmetyczne. Z każdym rokiem zainteresowanie ludzi kosmetykami i zabiegami estetycznymi rośnie, wzrasta również ich wiedza na temat pielęgnacji ciała i urody, a tym samym rosną wymagania w stosunku do kosmetologów prowadzących gabinety i salony kosmetyczne. Zawód kosmetologa wymaga więc nieustannego kształcenia, podnoszenia kwalifikacji i umiejętności. Poza systemem kształcenia w trybie szkolnym koniecznością staje się podnoszenie kwalifikacji m.in. w takich formach jak konferencje, sympozja udział w pokazach i warsztatach naukowych.

Potrzeby te zauważa Wyższa Szkoła Społeczno- Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie, która organizuje Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową pt. "Nowoczesne technologie i zabiegi w kosmetologii". Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 listopada br. w budynku głównym uczelni przy ul. Choiny 2.w Lublinie. Celem konferencji będzie wymiana myśli, poglądów i doświadczeń specjalistów z zakresu szeroko rozumianej kosmetyki i kosmetologii. Do dyskusji zaproszono przedstawicieli placówek naukowych, jak również praktyków oraz osoby zainteresowane rozwojem kosmetologii w Polsce i na świecie. Konferencja będzie doskonałą okazją do dialogu przedstawicieli różnych dziedzin nauki i zawodów związanych z kosmetologią.

- Tematyka konferencji zapowiada się bardzo ciekawie. Uczestnicy będą dyskutować na temat nowych trendów w kosmetyce, kosmetologii, i medycynie estetycznej. Wygłoszą referaty dotyczące nowoczesnej aparatury a także innowacyjnych zabiegów kosmetycznych w oparciu o nowe technologie, nowoczesne surowce i preparaty kosmetyczne. Ciekawym panelem wydają się być alternatywne metody i terapie stosowane w służbie urody i zdrowia. Autorzy opowiedzą o m.in. o hirudoterapii - używaniu pijawek lekarskich w kosmetyce i medycynie estetycznej oraz ichtioterapii - wykorzystaniu ryb w kosmetyce i dermatologii. Poza tym poruszone zostaną aspekty dotyczące fitoterapii aromaterapii i podologii – mówi przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Konferencji dr n. biol. Małgorzata Gorzel, Prodziekan Wydziału Fizjoterapii Wyższej Szkoły Społeczno Przyrodniczej im. W. Pola w Lublinie.
Kosmetologia studia w Wyższa Szkoła Społeczno- Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie
Ciekawym panelem będą psychospołeczne aspekty postrzegania urody. W panelu tym między innymi będą podejmowane kwestie, dotyczące roli i znaczenia wyglądu zewnętrznego we współczesnym społeczeństwie, aspekty nowoczesnego wizażu i kreowania wizerunku , a także potrzeb estetyki we współczesnej przestrzeni życiowej człowieka.

Będą też zagadnienia dotyczące zagrożeń epidemiologicznych w gabinecie kosmetycznym oraz zagadnień obejmujących prawo i etykę w pracy kosmetologa. Uczestnicy będą zastanawiać się na temat statusu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej a także odpowiedzialności prawnej podmiotów świadczących usługi kosmetyczne.

- Poza ciekawą tematyką interesująco zapowiada się sama forma konferencji, nieco odbiegająca od typowych konferencji naukowych. Poza referatami i sesją posterową organizatorzy przewidują pokazy zabiegów kosmetycznych z wykorzystaniem nowych technologii, warsztaty naukowe, wystawy i prezentacje firm branżowych oraz prezentacje galerii prac studentów kierunku kosmetologia dotyczącą projektu "Stylizacja i kreowanie postaci" - przekonuje prodziekan dr n. biol. Małgorzata Gorzel.
Studia Kosmetologia w Wyższa Szkoła Społeczno- Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie
Wszyscy chętni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu mogą zajrzeć na stronę internetową uczelni www.wssp.edu.pl - zakładka konferencje, gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, publikacji pracy naukowej, a także - przebiegu konferencji.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->