wssp logoAkademickie Centrum Fizjoterapii w Lublinie, funkcjonujące przy Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola, zostało powołane głównie do prowadzenia przewidzianych programem studiów zajęć klinicznych ze studentami fizjoterapii, ale jest dostępne także dla do pacjentów. ACF świadczy usługi z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji dla mieszkańców Lublina i regionu zarówno w ramach kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia jak i usług komercyjnych.

Zależy nam, aby nasi pacjenci wracali jak najszybciej do zdrowia oraz swojej wcześniejszej aktywności fizycznej. opracowaliśmy indywidualnie dopasowane zestawy ćwiczeń i zabiegów profilaktyczno-leczniczych w cukrzycy, otyłości, nadciśnieniu tętniczym, osteoporozie oraz masaż relaksacyjny – przekonuje dr med. Tomasz Saran – kierownik Akademickiego Centrum Fizjoterapii WSSP i funkcjonującej w jego ramach Lekarskiej Poradni Rehabilitacyjnej.
Centrum w swojej działalności oferuje profesjonalne zabiegi fizjoterapeutyczne, dzięki którym jego pacjenci mogą szybciej wrócić do pełnej sprawności fizycznej - przyznaje kierownik Pracowni Fizjoterapii ACF, mgr. fiz. Mariusz Romaniuk. - Jest to m.in. kinezyterapia, czyli leczeniem ruchem. Jest to podstawowa i najważniejsza gałąź fizjoterapii. Oferujemy też fizykoterapię, czyli stosowanie w celach leczniczych różnego rodzaju energii wytwarzanej za pomocą specjalnej aparatury, a więc elektroterapię, ultradźwięki, magnetoterapię, laseroterapię, światłolecznictwo, ciepłolecznictwo, krioterapię. Chcę podkreślić, że zabiegi fizykalne stanowią doskonały środek łagodzący dolegliwości bólowe i wspomagający wykonywanie ćwiczeń rehabilitacyjnych. W ofercie mamy również masaże: klasyczny, relaksacyjny i leczniczy. Oprócz zabiegów w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, wykonujemy zabiegi komercyjne oraz zabiegi w ramach umowy z Grupą Luxmed. Najważniejszym aspektem wyróżniającym ACF WSSP jest niewątpliwie panująca u nas przyjazna atmosfera, co wpływa na poczucie komfortu pacjentów, do czego przywiązujemy szczególną wagę - dodaje.

Prezydent założyciel WSSP im. W. Pola doc. Henryk Stefanek podkreśla, iż od początku powołania Akademickiego Centrum Fizjoterapii dokładał wielu starań, by placówka ta będąca ośrodkiem dydaktycznym WSSP była wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. Z uwagi na to, że ACF jest placówką dydaktyczną, oprócz usług, porad i zabiegów refundowanych przez NFZ świadczone są także zabiegi i porady komercyjne po bardzo przystępnych cenach. Z tej oferty korzystają najczęściej ci pacjenci, którzy nie mogą długo czekać na porady i zabiegi. W ACF takie usługi świadczymy od ręki.