Obok chemii, fizyki i matematyki, na kierunku tym omawia się zagadnienia związane z estetyką i grafiką oraz technologią poligraficzną. Od kandydatów wymagane jest zamiłowanie do książek, pewne zdolności artystyczne, spostrzegawczość, wrażliwość na barwę i piękno. Dbałość o szczegół oraz estetyka jest również jak najbardziej wskazana. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem tego kierunku, zapoznaj się najpierw z realizowanym programem studiów. Papiernictwo i poligrafia choć kształcą interdyscyplinarnie, są studiami o niezwykle wąskiej specjalizacji.

W trakcie studiów:

W ramach kierunku Papiernictwo i Poligrafia wykładane są przedmioty podstawowe, jak: matematyka, fizyka, chemia, elementy budowy maszyn, informatyka, dwa języki obce, BHP, ekonomika, prawo pracy i ochrona własności intelektualnej oraz szereg przedmiotów technologicznych, m.in.:technologia papieru, materiałoznawstwo poligraficzne, metrologia papiernicza i poligraficzna,reprografia, technologia składu, fotoreprodukcja, technologia form drukowych, technologia drukowania, technologia opraw, technologia opakowań, maszyny papiernicze i przetwórcze, maszyny drukujące, maszyny introligatorskie, automatyzacja procesów papierniczych i poligraficznych.

Po studiach:

Absolwent powinien być przygotowany do: wykonywania pracy zawodowej w przemyśle papierniczym i poligraficznym oraz przemysłach pokrewnych; obsługi maszyn i procesów technologicznych w zakładach przemysłowych; współdziałania ze służbami pomocniczymi oraz kierowania średnim dozorem technicznym oraz podejmowania samodzielnej działalności gospodarczej. Absolwent powinien być przygotowany do pracy w: zakładach produkcyjnych: papierniczych, poligraficznych i pokrewnych; zakładach budowy i remontu maszyn oraz urządzeń papierniczych i poligraficznych; biurach projektowych; laboratoriach branżowych; administracji.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->